Belownice do odpadów

Wykorzystanie belownic do odpadów

Belownica jest typem ciężkiego urządzenia. Jest stosowana do prasowania umieszczonych w niej odpadów i przerabiania ich w bele, które dzięki swojemu kształtowi pozwolą na łatwe ich przechowywanie i transportowanie. Maszyny te potrafią pracować na odpadach takich jak karton, papier, plastik, pianka, ESP, metal a także tekstylia. Belownice dzielimy na poziome, wielokomorowe i pionowe.
Belownice poziome charakteryzują się dużym rozmiarem i ogromną wydajnością. Są dużymi i niezwykle trwałymi maszynami służącymi do prasowania znacznej ilości odpadów, większych i cięższych w porównaniu do tych, z jakimi radzi sobie belownica pionowa.
Belownice pionowe przeznaczone są do prasowania mniejszych ilości odpadów. Przez swoja konstrukcję są idealnym rozwiązaniem dla firm pragnących zaoszczędzić miejsce. Są przyjemne i łatwe w obsłudze.
Belownice wielokomorowe, zgodnie z nazwą, w swojej budowie mają wiele komór, dzięki czemu dają możliwość jednoczesnego prasowania sporej ilości różnego rodzaju materiału.