Gdzie stosowany jest wzmacniacz kanałowy

Chcesz zamówić wzmacniacz kanałowy? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy oglądać telewizję analogową i cyfrową. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczowym zadaniem jakie pełni jest wzmacnianie i wyrównywanie sygnału. Zobaczmy na jakiej zasadzie funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i na jakich częstotliwościach działa.

Wzmacniacz kanałowy – wzmacnianie mocy sygnału TV

U dystrybutorów uzyskamy wiele mechanizmów, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór kanałów telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do zadań specjalnych. Zakładane są na obszarach, na których praktycznie nie ma sygnału. Wzmacniają sygnał np. w górach, stacjach metra, a także w gęsto uzbrojonych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają też na zdalne rozprzestrzenianie sygnałów TV. Ich obudowa powoduje, że mogą być montowane na zewnątrz nieruchomości – nie straszny im śnieg i deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – cztery specjalistyczne filtry kanałowe

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy ma kilka odrębnych wejść – takich jak UHF lub w technologii SAW. Sprzęty mogą być wyposażone w technologię eliminującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu bezprzewodowego. W zależności od rodzaju urządzenia ma też 3 lub 4 specjalistyczne filtry kanałowe – kompatybilne z kanałami k.21-k.60. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami DIGIT-6DT. Urządzenia te posiadają niezależne zasilacze, a także diody LED.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]