Jak działa nadajnik optyczny?

Ze względu na fakt, że prawie wszyscy korzystamy z instalacji telekomunikacyjnych, muszą one w dzisiejszych czasach okazać się bardzo bezpieczne. Nie powinno zatem dziwić, iż części stosowane przez ekipy monterskie są wysokiej jakości – jedynie tak możliwe będzie zamontowanie absolutnie niezawodnej instalacji. Najważniejszymi elementami są oczywiście przewody, jednak – jak nietrudno się domyślić – bez innych części właściwe funkcjonowanie instalacji nie będzie możliwe. Innymi kluczowymi elementami instalacji RTV są między innymi nadajniki optyczne, bo generują wiązki lasera przekazywane później za pomocą światłowodów.

Nadajnik optyczny w sieciach

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej sieci światłowodowej. Jest on trzecim elementem infrastruktury po nadawcy danych oraz koderze. Przygotowane informacje są tak transmitowane kablami, a następnie transformowane przez detektor, by dotrzeć do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która charakteryzuje się niskim wypaczeniem danych oraz solidnością – z tego powodu prawie absolutnie zastąpił już starsze rozwiązania.

Gdzie zamówić nadajnik optyczny?

By instalacja była efektywna i bezpieczna, do jej wykonania powinniśmy zastosować jedynie elementy najwyższej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na istotną rolę musi funkcjonować w każdych sytuacjach – z tego powodu o tym, od kogo go zamówić powinniśmy pomyśleć już podczas projektowania instalacji. Firmom parającym się fachowym zakładaniem sieci rekomenduje się wybór tylko doświadczonych sprzedawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych od ich wytwórcy, bowiem ci sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, zaś w razie trudności w czasie instalacji – są w stanie zapewnić rzetelną pomoc klientom z całego kraju.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]