Jak działa wzmacniacz szerokopasmowy

Wzmacniacz szerokopasmowy kupisz na https://www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-szerokopasmowe

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesne urządzenie używane przez operatorów kablówek. Ich najważniejszą rolą jest zwiększenie mocy sygnałów kierowanych do poszczególnych telewizorów. Gdzie umieszcza się wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – umożliwia odbieranie treści zwrotnych

Wzmacniacze szerokopasmowe pracują najczęściej w paśmie 50 Hz – 6 MHz. Znakomicie niwelują rozmaite nieprawidłowości spowodowane najczęściej przez internet bezprzewodowy i umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Zazwyczaj umieszczone są w budynkach, gdzie znajdują się klienci. Moduły tego typu zasilane są lokalnie lub zdalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Transmitowany sygnał jest wysokiej jakości, a obsługa wzmacniacza nieskomplikowana. Urządzenia te charakteryzują się optymalnym poziomem wyjściowym – oscylującym od 129dBuV. Poziom może być zróżnicowany, w zależności od wykorzystywanego modułu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – specjalistyczne zabezpieczenie przed wzrostem napięcia

Konfiguracja sprzętu wzmacniającego sygnał nie nastręcza trudności. Wykorzystuje się do tego celu moduły WHX-823 lub moduły WHX-923. Wzmacniacze mają też wbudowane zabezpieczenie przed wzrostem napięcia, dzięki czemu są bardzo funkcjonalne. Niektóre z nich wyposażono w profesjonalny filtr ingresu. Znakomity koszt inwestycji sprawia, że wzmacniacze szerokopasmowe są powszechnie stosowane i zapewniają widzom doskonałą siłę sygnału w warunkach domowych. Niezaprzeczalnym plusem jest także energooszczędność na poziomie do <8W.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]