Jak powinna być zbudowana skrzynka telekomunikacyjna

Dalsze informacje o skrzynce telekomunikacyjnej

Skrzynki teletechniczne muszą spełniać wiele oczekiwań i być bardzo praktyczne. W sprzedaży wyróżniamy wiele ich modeli, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. Jak dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – przepływ sygnału bezprzewodowego

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z wytrzymałego surowca i posiadać odpowiednie szczeliny, które wspomagają wentylację oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. U dystrybutorów wyróżniamy 2 zasadnicze rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Bardzo często spotykany model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na zewnątrz nieruchomości, która musi wyróżniać odpornością na ingerencje osób trzecich oraz szkodliwe warunki klimatyczne. Inna ważna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz domów, w której znajdują się przewody telekomunikacyjne – tj. światłowody oraz główne przyłącza sprzętów – wzmacniacze RTV, multiswitche. Poszczególne urządzenia można przyłączyć na paski z rzepem lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – zachowaj porządek w środku szafki

Istotnym elementem jest również ochrona przed wtargnięciem osób nieuprawnionych do środka szafki. W tym celu służą uniwersalne zasuwy. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne w przypadku na dzieci. Należy pamiętać również o uporządkowaniu kabli – w tym celu wykorzystuje się specjalne komory. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że bez problemu dopasujemy je do swoich potrzeb.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]