Multiswitch kaskadowy – przykłady użycia

Więcej informacji o multiswitchu kaskadowym

Sieci komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja będzie odpowiednia, świadczy wiele cech. Powinna rzecz jasna być solidna oraz zapewniać dużą czytelność przesyłanych danych, ale równie istotna okazuje się możliwość swobodnego jej skalowania. Zrobienie kolejnych przyłączy nie powinno być związane z potrzebą wykonywania skomplikowanych robót – wskutek tego inni abonenci nie mogliby bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście stworzone zostały urządzenia, z którymi skalowanie sieci będzie szybkie oraz bezproblemowe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie poszerzenie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na bokach wtyczkami i złączami, do jakich podłączane są przewody. Jeżeli niezbędne jest powiększenie sieci – między innymi wtedy, gdy nowy odbiorca wykupił do niej dostęp – musimy tylko podłączyć nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze ilości złączy dla odbiorców – najmniejsze moduły tego typu mają 8 gniazd, jednak u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Multiswitch – który zastosować?

Jak nietrudno stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest oczywiście ilość gniazd – dla niezbyt dużych obiektów może wynosić 8, ale w dużych blokach należy oczywiście wykorzystać moduły o większej ilości gniazd. Niezwykle ważna będzie również separacja pomiędzy gniazdami a złączami – w ogromnym stopniu rzutuje bowiem na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Jest to istotne zwłaszcza w instalacjach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]