Nowoczesne rozwiązania kontroli dostępu

Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie innowacyjnych narzędzi kontrolujących dostęp do budynków. Ich kluczowym zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa i ochrona tajnych danych. Czym są urządzenia kontroli dostępu i gdzie najczęściej się je stosuje?

Rozwiązania KD – poprawa bezpieczeństwa

Zaskakująco szybki rozwój innowacyjnej technologii powoduje, że firmy mogą o wiele lepiej kontrolować kto wchodzi na teren budynku. Jeszcze do niedawna obiekty chronili tylko pracownicy firm ochroniarskich, ale obecnie coraz częściej wykorzystywane są rozwiązania naładowane elektroniką, które umożliwiają również rejestrowanie godzin pracy oraz weryfikację zleceń. Innowacyjne systemy składają się z wielu modułów, takich jak np. komunikacja, kontrolery czy grupy. Praca z programem jest intuicyjna, informacje demonstrowane są w sposób jasny, a definiowanie dostępów dla pracowników nie zajmuje dużo czasu.

Rozwiązania KD – sprawdź moduł fotorejestracji

Rozwiązania KD potrafią błyskawicznie sprawdzać poziom uprawnień konkretnych osób oraz nadawać im dostęp. Chcesz mieć gwarancję, że magazynier nie będzie mieć dostępu do pomieszczenia z serwerem? A może wolisz sprawdzać, kto jest w danym momencie przy swoim stanowisku? Dostawca rozwiązań KD zapewnia dostęp do wszystkich danych, a nawet zdecydowanie więcej – na przykład podgląd tzw. logów, wydruk listy pracowników i aktualizację aplikacji do nowszej wersji. Wyjątkowo interesującym wariantem jest również moduł fotorejestracji, który pozwala wykluczyć nadużycia. Rozwiązania kontroli dostępu wykorzystywane są w dużych przedsiębiorstwach, biurowcach, organach publicznych, a także wielu innych budynkach, w których kontrola dostępu stanowi niezwykle ważny aspekt.