Odbiornik DVB-T. Co to takiego i kiedy jest użytkowane?

Dowiedz się więcej o odbiorniku DVB-T na www.telmor.pl

Większość z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie normalnego dnia bez oglądania telewizji. W szklany ekran wbijamy wzrok nieraz przy porannym posiłku oraz przy obiedzie. Uwielbiamy przy nim odpoczywać, oglądając nasze ukochane filmy. W niektórych przypadkach jednak może zdarzyć się tak, że sygnał emitowany przez nadajnik jest zbyt słaby. Wówczas powinno się go odpowiednio wzmocnić. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być odbiornik DVB-T.

Odbiornik DVB-T, czyli w jaki sposób poprawić jakość sygnału telewizji cyfrowej

Wzmacniacze DVB-T stworzono do poprawiania jakości sygnału telewizji cyfrowej DVB-T. Odbiorniki te można wykorzystywać zarówno wówczas, gdy dysponujemy anteną bierną, jak i wtedy, kiedy używana przez nas antena ma charakter aktywny, a więc ma wbudowany przedwzmacniacz. Odbiornik DVB-T zasilany jest w zdecydowanej większości przypadków zasilaniem zewnętrznym. Wbudowany specjalny filtr sprawia, że odbiornik wyeliminuje zakłócenia, które wytwarzane są przez sygnał przenośnego Internetu. Dzięki temu można nastawić się na obraz o naprawdę wysokiej jakości. Bardzo dobry odbiornik DVB-T posiadana obudowę odporną na działanie wilgoci. Dzięki temu śmiało można go montować nawet na świeżym powietrzu – deszcz czy śnieg nie odbije się negatywnie na jego kondycji.

Odbiornik DVB-T – jakie cechy są ważne?

Dostępne aktualnie na sklepowych półkach odbiorniki DVB-T posiadają mnóstwo cech, które wpływają na jakość pracy sprzętu. Dobrze jest stawiać na modele, które posiadają co najmniej parę niezależnych wejść. Bardzo dobrze jest jeśli przynajmniej jedno wejście ma filtr LTE. Rzecz bowiem w tym, by odbiornik eliminował przytoczone wyżej zakłócenia, które generowane są przez bezprzewodowy Internet. Wysokiej jakości odbiornik DVB-T ma regulację niezależną dla każdego toru i dla kanału wyjściowego, i wzmocnienia. Oferta urządzeń tych jest bardzo duża, z tego powodu przed udaniem się do sklepu dobrze jest dowiedzieć się, jakie cechy urządzeń tego typu są naprawdę znaczące. Pozwoli to na wybór odbiornika DVB-T świetnie dopasowanego do naszych potrzeb.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]