Osuszacze powietrza dla przemysłu

Za wysoka wilgotność w pomieszczeniach może powodować wiele groźnych konsekwencji. W mieszkaniu można bez problemu zredukować ją za pomocą średniej wielkości urządzeń, ale w halach produkcyjnych lub pozostałych sporych pomieszczeniach będą one niewystarczające. Kłopot jest tym poważniejszy, że wilgoć potrafi uszkodzić składowane tam przedmioty, powodując duże straty. Przemysłowe osuszacze powietrza na szczęście pozwolą skutecznie uporać się z opisywanym problemem.

Jak funkcjonują przemysłowe osuszacze powietrza?

Zasady działania przemysłowych osuszaczy są wręcz identyczne jak w przypadku ich domowych wersji. Pobierają one właściwą dawkę powietrza, a później najróżniejszymi sposobami separują je od połączonej z nim wody. Proces kończy się wydaleniem osuszonego medium z urządzenia oraz przechowaniem wilgoci w odpowiednim pojemniku. Przemysłowy osuszacz powietrza może działać w oparciu o zjawisko absorpcji, adsorpcji czy zatrzymywać wilgoć za pomocą filtra.

Po co wykorzystuje się przemysłowe osuszacze powietrza?

Najczęstszym zastosowaniem tych urządzeń są oczywiście obiekty produkcyjne, gdzie dzięki nim reguluje się zawartość wilgoci oraz zabezpiecza produkty przed zepsuciem. Osuszacze powietrza przemysłowe stosuje się również na magazynach – szczególnie, jeśli przechowywane są tam przedmioty wrażliwe na wilgoć. Są też często stosowane przez służby ratownicze po katastrofach – pozwalają wszak na szybkie osuszenie uszkodzonych domów. Przemysłowe osuszacze powietrza spotyka się też na basenach.