Pneumatyka

Choć narzędzia na sprężone powietrze w najróżniejszych przypadkach są wypierane przez nowocześniejsze technologie, nadal istnieją zastosowania, w których sprawdzają się naprawdę doskonale. Pneumatyka dostarcza skuteczne rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu, a maszyny działające na skompresowane gazy, pomimo tego, że produkowane są w oparciu o proste zasady, są używane także przez największe firmy. Dlaczego?

Oszczędzaj z pneumatyką

W przeciwieństwie do urządzeń potrzebujących do działania prądu oraz posiadających silnik spalinowy, urządzenia pneumatyczne są naprawdę tanie w użytkowaniu. W ich przypadku paliwo nie jest konieczne, a ich podzespoły mogą być wykorzystywane znacznie dłużej.

Przykłady użycia pneumatyki

Pneumatyka znajduje zastosowanie zarówno w górnictwie lub hutnictwie, jak i w ogrodnictwie. Z jej osiągnięć korzysta także szpitalnictwo – stłoczonym gazem zasilane są między innymi unity dentystyczne oraz aparatury wspomagające oddech.

Bezpieczna pneumatyka

Narzędzia zasilane sprężonym gazem są wykorzystywane nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie straszne im są gorąc oraz wilgoć. Pneumatyka pozwala także ograniczyć niebezpieczeństwo wybuchu – powietrze nie wiąże się z innymi substancjami i nie jest palne.

Pneumatyka jest bezpieczna dla przyrody

Maszyny pneumatyczne nie emitują szkodliwych dla przyrody substancji, a wykorzystanie kompresorów bezolejowych pozwala znacznie zminimalizować niebezpieczeństwo powstawania jakichkolwiek zanieczyszczeń – z uwagi na to chętnie wybierają je leśnicy.