Regały przesuwane – wykorzystaj maksymalnie powierzchnię magazynu

Wiele magazynów ma powierzchnię zbyt małą do tego, by pomieściły się w nich wszystkie magazynowane przez firmę materiały. Kwestia ta jest szczególnie uciążliwa w chłodniach i mroźniach, które trudno jest rozbudować, a każdy dodatkowy metr sześcienny wiąże się ze wzrostem wydatków na ich eksploatację. W typowych magazynach, jak i tam, gdzie konieczne jest utrzymanie warunków chłodniczych, pomocne będą regały przejezdne. Na czym polega to rozwiązanie?

Regały jezdne – charakterystyka

Magazynowe regały jezdne odróżniają się od tradycyjnych tym, że montowane są na specjalnych prowadnicach znajdujących na suficie oraz podłodze hali. Dzięki temu można zsuwać ze sobą kilka regałów i zmieniać ich położenie. W każdej chwili można również uzyskać dostęp do dowolnej palety znajdującej się na składzie – wystarczy tylko przesunąć sąsiednie regały. Dzięki wykorzystaniu tej technologii, pojemność składu może zostać podniesiona nawet o kilkadziesiąt procent jednocześnie zachowując dotychczasowe koszty.

Kiedy wdrażać regały przejezdne?

Jak już nadmieniliśmy, regały przesuwne są zalecane przede wszystkim do chłodni oraz mroźni. Będą też znakomitym rozwiązaniem w niewielkich magazynach, których właściciele z różnych powodów nie mogą podjąć decyzji o ich rozbudowie. Regały mobilne nie wymuszają konieczności zmian w konstrukcji hali. To powoduje, że ich instalacja jest możliwa zarówno w powstających właśnie obiektach, jak i w tych już funkcjonujących. Może więc okazać się znakomitym sposobem na ich modernizację i tym samym na efektywniejsze spożytkowanie ich powierzchni, jak również optymalizację kosztów związanych ze przechowywaniem towarów.