Sklep z falownikami

W celu efektywnego wykorzystania falownika, należy kupić odpowiedni model. Mimo, że czytelnikom mniej zorientowanym w tym temacie niewątpliwie wydaje się to niełatwym zadaniem, jeśli nie zapomnimy o kilku poradach, nie będzie to powodem większych trudności. Na co więc musimy zwrócić największą uwagę?

Zastosowanie falowników

Największe znaczenie ma dobór falownika odpowiedniego do zasilanej aplikacji. W przypadku niewielkich silników, egzamin zdadzą nawet falowniki o małej mocy, jednak do zasilania urządzeń takich jak instalacje fabryczne lepiej sięgnąć po przemienniki o większej mocy.

Jak będą zasilane falowniki?

Informacje o tym, jakiego zasilania potrzebuje konkretne urządzenie dostępne są na zamontowanej na nim obudowie. Niektóre urządzenia pracują jedynie z zasilaniem trójfazowym, do innych natomiast jesteśmy w stanie użyć różnych typów falowników.

Jakość falowników – to ma największe znaczenie

Jakość falowników wpływa nie tylko na efektywność zasilanej przez nie aplikacji, ale też bezpieczeństwo jej użytkowników. Z tego powodu wybierając je warto dowiedzieć się, jaką renomą cieszą się falowniki konkretnej firmy – nierzadko mówi ona dużo o ich wydajności.

Nie tylko falowniki

Działanie przemienników okaże się jeszcze wydajniejsze, kiedy rozbudujemy je sięgając po odpowiednie dodatki. Największe znaczenie mają enkodery, dzięki którym można precyzyjnie określić prędkość obrotową wału. Powinniśmy także dokupić panele, usprawniające obsługę przemienników.