Sklep z łożyskami liniowymi

Łożyska liniowe

Łożyska liniowe odpowiadają ruch odbywający się między prowadnicą, a wałkiem. Są to aparaty odznaczające się dużą precyzją, dlatego są tak ważne dla postępu nowoczesnej techniki. Charakteryzują się również dobrą nośnością, znakomitą wytrzymałością i mają relatywnie małe wymiary, co pozwala na zastosowanie ich w procesach z zakresu mechaniki i automatyki

Na jakie łożyska liniowe się zdecydować?

Wiele firm oferuje łożyska liniowe z kołnierzem, bez kołnierza oraz w obudowach.

Informacje o łożyskach liniowych z kołnierzem

Łożyska liniowe z kołnierzem to dwa zasadnicze rodzaje: łożyska z kołnierzem otwartym i zamkniętym. Są one niezbędne w sytuacji, gdy zachodzi konieczność zamocowania łożyska w elemencie ruchomym maszyny, co przyczynia się do zmniejszenia wymiarów i znacząco wpływa na sztywność całego prowadzenia liniowego.
Łożyska liniowe bez kołnierza to min. łożyska liniowe zamknięte (z zawraczami wykonanymi z metalu) oraz zwykłe, a także otwarte.

Łożyska liniowe w obudowachCo powinieneś wiedzieć o łożyskach liniowych w obudowach?

Łożyska w obudowach dzielą się ze względu na typ obudowy i są to min. obudowy otwarte (przedłużane oraz zwykłe) oraz krótkie. Łożyska tego typu są idealnymi elementami konstrukcyjnymi modułów liniowych czy stołów linowych ze względu na możliwość bezpośredniego montażu bez konieczności stosowania opraw łożysk liniowych.