Właściwości i możliwe zastosowania kabla koncentrycznego

Dalsze informacje o kablu koncentrycznym

W zdecydowanej większości mieszkań dostrzec można telewizor. Większość z nas lubi od czasu do czasu obejrzeć ciekawy film bądź dobrej jakości serwis informacyjny. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, konieczne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które na chwilę obecną znaleźć można bez problemu w sklepach oferujących artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znaleźć można aktualnie bardzo różne kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco innymi parametrami. Najbardziej elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością musi zwrócić uwagę na jego najbardziej istotne parametry. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Dobrym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, że przewód wyróżnia się doskonałym poziomem i ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą znacząco obniżać ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących firm bardzo dobrze sprawdzają się w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci teletechnicznych zarówno małych, jak i naprawdę popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcji. Za sprawą tego wahania parametrów w przypadku takich kabli są bardzo małe lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to połączenie materiałów różnego typu. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie traci swoich właściwości nawet po długim czasie użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do wykorzystywania na zewnątrz domów, do wykonania osłony wykorzystywane są materiały niewrażliwe na działanie negatywnych czynników atmosferycznych.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]