Wzmacniasz DVB-T – najlepsze rozwiązanie na słaby sygnał antenowy

Więcej informacji o wzmacniaczu DVB-T

Oglądanie TV stało się w dzisiejszych czasach codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy porannej kawie i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w telewizji lubią dzieci, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy może wyszukać coś doskonałego dla siebie. Niestety, czasem sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Najlepszym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się przydatny?

Powinno się pamiętać, że siła sygnału jest tym słabsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym złączu, co oznacza, że dobrym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie ilości gniazd antenowych, a także unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza sprawia, że sygnał jest silniejszy, a w efekcie odbieramy o wiele lepszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Miejsce ich umieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku telewizji, ale również radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są obecnie dostępne?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego rodzaju. Na ten moment wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, pasmowe, masztowe oraz kanałowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – podbija on sygnał jedynie wybranych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy montować można wówczas, gdy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To używanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem ustawia na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]