Jaką rolę pełnią znaki BHP?

Poszukujesz znaków BHP? Koniecznie odwiedź stronę

W naszym kraju obowiązują wyjątkowo dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Obecnie przepisy BHP nakładają wymóg prawidłowego znakowania budynków. Tym samym dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je wypatrzeć?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, biurowce, jak również przedszkola czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą reguł postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się naprawdę dużym znaczeniem zalicza się także instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami biologicznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma właściwe oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na przeróżnych urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są też w przemyśle. Wykorzystuje sięwówczas szereg znaków ostrzegawczych , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który świetnie znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na ogół jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co najważniejsze – będzie można rozszyfrować ich treść. W wielu przypadkach powlekane są także materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one widoczne także przy niedostatecznym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]