Tabliczki informacyjne poprawiają bezpieczeństwo

Dowiedz się więcej o tabliczkach informacyjnych na https://www.poniedzialek.pl/tabliczki-informacyjne-na-drzwi

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Sprawiają one, że przestrzeń jest zorganizowana, a budynki są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy zatem w jakich miejscach można zobaczyć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – znakują biurowce i banki

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które usytuowano na budynkach, takich jak wieżowce, biurowce, szkoły, biura. Przyczyniają się do tego, że z łatwością wyszukamy właściwe miejsce. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach budynków, bo bardzo często można je także spotkać w środku. To wielki zespół tabliczek, które zazwyczaj poprawiają bezpieczeństwo i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego biura lub pracownika w dużych wieżowcach – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z określeniami referatów. To sprawia, że błyskawicznie znajdziemy przykładowo referat nieruchomości czy wydział finansowy. Równie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – informują gdzie są drzwi ewakuacyjne

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Pokazują wyjścia bezpieczeństwa, wskazują tzw. palarnie, komunikują o niebezpiecznych substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, istnieją również fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych komponentów (np. aluminium), często świecą w ciemności, a ich montaż jest niesamowicie szybki.

Dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]