Kurs języka angielskiego

Najważniejszy z języków europejskich – angielski

Zważając, że angielski wykorzystywany jest prawie wszędzie (przy kontaktach handlowych, w dziedzinie turystyki, polityce międzynarodowej, a również w życiu codziennym), można stwierdzić, że jest on najbardziej znaczącym z języków europejskich. Owa przydatność posługiwanie się angielskim powoduje otwieranie się szkół językowych.

Samodzielna nauka języka angielskiego

Angielski jest o tyle dobry do samodzielnego uczenia się, że pomoce dydaktyczne są powszechnie dostępne. Każdy sklep z książkami sprzedaje podręczniki do tego języka, a także literaturę angielską w oryginalnej wersji językowej. W języku angielskim nagrana jest także większość nowoczesnej muzyki a także produkcji filmowych. Język angielski nas otacza nawet jeśli mieszkamy w kraju, gdzie nie jest on językiem urzędowym, warto więc wykorzystać każdą okazję, by się z nim osłuchać.

Szkoły językowe, w których można uczyć się języka angielskiego

Możliwość wyboru spośród kilku rodzajów kursów językowych udostępnia swoim uczniom niemal każda szkoła językowa. Jedną z możliwości do wyboru jest kurs DIRECT English.

DIRECT English jest sposobem efektywnej nauki języka. Opiera się na Metodzie Bezpośredniej, czym przypomina dość mocno rozpropagowaną na naszym rynku Metodę Callana.

Kolejną opcją jest kurs GENERAL ENGLISH – prowadzony metodą komunikatywną. Przeznaczony jest dla uczniów mających zamiar rozszerzyć całościową, praktyczną znajomość języka, pozwalającą na rozmowę w wielonarodowym towarzystwie. Efekt jest tym lepszy, że zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez dwójkę lektorów: polskiego oraz lektora natywnego, dla którego język angielski jest językiem ojczystym.

Popularnym kursem jest też kurs konwersacyjny, czyli nauka poprzez rozmawianie w w danym języku obcym.

Oba te kursy, a także konwersacje z języka angielskiego ma w swojej ofercie szkoła językowa ArcherSchool. Pełna oferta dostępna jest na stronie szkoły www.archerschool.pl.