Kursy francuskiego

Rola języka francuskiego dawniej i dziś

Język francuski kojarzony jest głównie z tym, iż od XVIII w. był powszechnie używanym w polityce międzynarodowej, przede wszystkim w kręgach dyplomatycznych i kulturalnych. Używany był również przez arystokrację. Aż do późnych lat 70. XX wieku francuski był uważany za język każdej lepiej wykształconej osoby. Również dziś, pomimo tego, że najpopularniejszym językiem jest angielski, francuski odgrywa niebagatelną rolę.

Język francuski – słów kilka

Francuski jest językiem pochodzenia indoeuropejskiego, należy do grupy języków romańskich. Jest używany przez ok. 72 mln osób na całej kuli ziemskiej w różnych jej zakątkach (Francja – 51 mln, Kanada – 6 mln, Belgia – 4 mln, Szwajcarii – 1,2 mln), jest również jednym z języków urzędowych UE.

Nauka języka francuskiego – o czym warto wiedzieć?

Przed rozpoczęciem nauki warto wiedzieć, że język francuski jest językiem, podczas nauki którego należy przywiązać bardzo dużą uwagę do szczegółów. Dlatego jeśli planujesz naukę języka francuskiego przyłóż się do nauki gramatyki, która pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaki kurs nauki języka francuskiego wybrać?

Zdaniem dużego grona osób najlepszą metodą nauki języka francuskiego są kursy bezpośrednie, które pozwalają w szybki i dokładny sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która zyskała dużą popularność między innymi dzięki efektywności nauczania.