Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów o Photoshop digital painting.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego i postaci korzystają przeważnie z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Znając te realia wiele młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się opanować znane programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – ogromna wolność dla artystów

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że służył w pierwszej kolejności jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został podstawowym narzędzie ilustratorów oraz game devów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak między innymi ArtRage, Affinity Photo czy Clip Paint Studio, w których dzięki użyciu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami olejnymi, akwarelami lub temperą. Malarstwo cyfrowe daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Kurs digital paintingu online – więcej niż tylko nauka podstaw działania oprogramowania

W zasadzie lekcje malarstwa komputerowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, jednak aby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania i potrzebne metody używania pędzli, zalecamy wziąć udział w kursie przygotowanym przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Ważne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]