Tablice szkolne

Trudno byłoby wyobrazić sobie bez nich funkcjonowanie placówek edukacyjnych, ale zastosowanie znajdują w odmiennych instytucjach – korzystają z nich także firmy prowadzące kursy i domy kultury. Tablice szkolne, bo o nich właśnie piszemy w ostatnich czasach naprawdę się zmieniły. Powoli do lamusa odchodzą tablice na kredę, a ich miejsce zajmują bardziej innowacyjne sprzęty, powinniśmy więc dowiedzieć się, z jakiego rodzaju tablic najchętniej się obecnie korzysta.

Kreda i tablice szkolne

Mimo, że są ostatnio wypierane przez nowsze rodzaje, czarne lub zielone tablice szkolne stale są używane. Posiadają wprawdzie pewne słabe strony – do korzystania z nich niezbędna jest kreda, problemy może powodować też zachowanie ich w czystości – jednak wciąż mają swoich zwolenników, a dla wielu z nas stanowią wręcz ikonę czasów nauki.

Tablice szkolne – nie tylko kreda

Takie tablice szkolne są dziś stosowane o wiele chętniej. Są niezbyt kosztowne, a ich eksploatacja nie jest źródłem żadnych trudności. Wyglądają nadzwyczaj dobrze, zaś z uwagi na to, że są wyprodukowane ze stali, mogą posłużyć do przyczepienia tekturowych materiałów edukacyjnych z użyciem magnesów.

Cyfrowe technologie w tablicach szkolnych

Pojawiły się dopiero parę lat temu, jednak już zdobyły duże uznanie szczególnie w nauczaniu początkowym. Cyfrowe tablice szkolne to najefektywniejsze rozwiązanie – pozwalają szybko przekazać uczniom właściwie dowolne treści, a ich eksploatacja nie wymaga najmniejszych wysiłków. Wykazują niestety trudne do ominięcia wady. O co chodzi? Ich zakup jest często zbyt dużym wydatkiem.