Zadbaj o prawidłowy rozwój niemowlęcia – o zajęciach baby sensory

Dla malucha zabawa to nie tylko uciecha – prawidłowo poprowadzona może przyśpieszać ich percepcję. Opiekuni, chcący poprawić zdolności percepcyjne swoich pociech, mogą zapisać swoje dzieci na zajęcia sensoryczne.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla niemowląt

Ogólnorozwojowe zajęcia sensoryczne to spotkania dla dzieci do 13 miesiąca życia, a więc niemowląt. Pierwszy rok życia jest szczególnie ważny dla dziecka, albowiem zachodzi wówczas jego niezmiernie intensywny rozwój umysłowy oraz fizyczny. W wyniku doświadczeń sensorycznych w tkance mózgu malucha tworzą w tym okresie dziesiątki milionów nowych połączeń. Dlatego powinno się zapewnić o znaczną liczbę ciekawych atrakcji, które wpłyną pożytecznie na postępy malucha. Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci organizowane są w dwóch przedziałach wiekowych – dla dzieci do 6 miesiąca oraz tych w wieku od 7 do 13 miesiąca życia. Z uwagi na fakt, że organizowane są dla niemowląt, trwają mniej więcej 60 minut, które dzielone są na cykle wyciszenia i zabawy. Podczas zajęć niemowlęta angażowane są w rozmaite aktywności, które stymulują ich rozwój emocjonalny oraz umiejętności motoryczne i komunikacyjne.

Kreatywne zajęcia muzyczne dla dzieci

Dźwięki są jednym z najlepiej wpływających na rozwój niemowląt bodźców. Poprzez grę na różnych instrumentach, tak małe, jak i starsze maluchy, kształtują fantazję oraz wrażliwość na piękno, a także uczą się pojęcia rytmu. Kontakt z muzyką w dzieciństwie poprawia umiejętności poznawcze maluchów, co później często przyczynia się do lepszego opanowania zasad matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to też ciekawa zabawa z gromadą rówieśników. Pod opieką wprawnego w pracy z najmłodsi instrumentalisty, dzieci dowiedzą się, że dźwięki można wytwarzać także za pośrednictwem najróżniejszych rzeczy. W czasie zabaw z muzyką wyzwalane są dźwięki na bezpiecznym poziomie głośności..