Czym jest technologia Managed VPS?

MVPS jest skrótem od angielskiego Managed Virtual Private Server, co oznacza zarządzalny wirtualny prywatny serwer. Aby pojąć, czym cechuje się ta technologia, należy zapoznać się z pojęciem hostingu.

Czym jest hosting?

Usługa polegającą na udostępnianiu przestrzeni dyskowej serwera, jest nazywana hostingiem. Jego wykupienie jest konieczne , gdy chce się uruchomić stronę internetową. Aby działać stabilnie, musi ona znajdować się na serwerze i być przez niego obsługiwana.

Czym jest Managed VPS?

Technologią, dzięki której serwer fizyczny zostaje rozdzielony na mniejsze przestrzenie, jest Managed VPS. W ten sposób stworzone wirtualne serwery to znakomite rozwiązanie dla klientów, którzy nie nie mają potrzeby wykorzystywać całej mocy serwera. Są tańsze, zapewniając jednocześnie zupełną niezależność dzięki temu, że są od siebie w pełni odizolowane. Daje to stuprocentową gwarancję, że konfiguracja zapisana na wykupionej maszynie wirtualnej nie zostanie zmieniona przez osoby niepożądane
Dzięki swoim zaletom i dobrej cenie serwery wirtualne to chętnie wykorzystywana technologia pośród klientów prowadzących profesjonalne strony internetowe.