Jakie korzyści płyną z korzystania z hostingu współdzielonego?

Czym jest hosting?

Hosting jest usługą udostępniania przestrzeni dyskowej serwera, czyli pracującej bez przerwy maszyny, mającej dużą moc obliczeniową. Dzięki hostingowi pracują wszystkie strony w internecie, ponieważ każda z nich znajduje się na serwerze oraz jest przez niego obsługiwana.

Jak działa shared hosting?

Shared hosting, czyli hosting współdzielony to najczęściej wykorzystywana forma hostingu, w której jednej fizycznej maszyny używa wielu użytkowników. Wykorzystując go, do dyspozycji ma się określoną część zasobów sprzętowych serwera, jak m.in. ilość miejsca na dysku czy pamięć RAM. Wspólne dla każdego jest oprogramowanie.
Wybór tego typu hostingu jest polecany dla początkujących użytkowników, z powodu stałej pomocy technicznej, dzięki której fachowo i szybko zostaną usunięte wszelkie problemy. Poza tym ogromną zaletą jest oczywiście niska cena wynikająca z faktu, że z jednego urządzenia korzysta ogromna ilość użytkowników.
Niezwykle korzystna cena oraz obsługa i pomoc techniczna to największe zalety hostingu współdzielonego, które sprawiają, że jest on popularniejszy od serwerów VPS i serwerów dedykowanych.