Biokominek – zamontujesz go wszędzie

Tradycyjnego kominka nie możemy zamontować w każdym mieszkaniu. Potrzebne jest wszak zarówno miejsce na kominek, jak też instalację odprowadzającą dym. Ze względu na trudności z wykonaniem tego w budynkach wielorodzinnych, na założenie kominka są w stanie zdecydować się tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych. Nie oznacza to na szczęście, że z jego dobrych stron będą korzystać tylko oni – jeżeli mieszkamy w kamienicy, a nie możemy zapomnieć o palenisku, możemy zdecydować się na biokominek. Jak działa tego typu mechanizm? Jakie ma mocne strony?

Budowa biokominka

W biokominku spalane jest paliwo w płynie, a nie drewno. Paliwo do biokominka produkuje się z zastosowaniem alkoholu – może mieć postać płynną albo żelową. Te płynne dystrybuowane są w kanistrach, z których przelewa się je do zbiornika w biokominku, żelowe zaś w tubkach do wyciskania lub palnikach, które umieszcza się w kominku. Spirytusy do biokominka często są także wzbogacone substancjami aromatycznymi, a to umila ich stosowanie.

Dobre strony biokominka

Najważniejszym plusem stosowania biokominka okazuje się z całą pewnością fakt, iż nie generuje on osadu oraz dymu. Dzięki temu nie trzeba montować go przy instalacji kominowej, zbędne okazuje się także ich mycie. Spirytus jest całkowicie bezpiecznym paliwem, a jego odpowiedzialne stosowanie nie sprowadza żadnego ryzyka. Z uwagi na fakt, że nie wymaga komina, może być również na wiele sposobów przemontowywany przy modyfikacji wystroju pomieszczenia.