Czym są biokominki narożne?

Urządzasz dom i zastanawiasz się, jak uczynić je jeszcze bardziej przytulnym, ale zarazem chcesz, żeby nowa aranżacja pomieszczenia miała nowoczesny design? Te dwie rzeczy można się pogodzić! Wystarczy w wykorzystać biokominek!

Czym charakteryzują się eko kominki

W czasach, kiedy tak dużo mówi się o ochronie środowiska i zanieczyszczeniu powietrza, naturalnym jest, że nawet posiadacze domków jednorodzinnych pomału rezygnują z budowy tradycyjnych kominków opalanych drewnem lub węglem. Podobne, jeśli nawet nie lepsze wrażenia estetyczne dają wszak ekologiczne biokominki, które podczas pracy nie wytwarzają dymu. Spalane w nich biopaliwo lub wkłady żelowe dają głęboką ciepłą barwę ognia, która przywodzi na myśl paleniska z górskich, drewnianych domków. Paleniska większości biokominków można dodatkowo udekorować włosiem metalicznym*, które w zetknięciu z płomieniem świeci się jak żarzące się drewno, polerowanymi ceramicznymi kamykami w przeróżnych barwach lub polanami ceramicznymi, które wspaniale imitują takie gatunki drzew jak sosna, dąb, brzoza, czy olcha, co zwiększa dynamikę ognia i nasila wrażenie posiadania tradycyjnego kominka. Wykorzystanie ceramicznych ozdób ma jeszcze jeden plus – po wypaleniu się biopaliwa polana i kamienie pozostają rozgrzane jeszcze przez jakiś czas, dzięki czemu ciepło wydzielane jest jeszcze kilkanaście minut po wygaszeniu ognia.

Biokominki narożne – czy warto?

Oprawy biokominków produkowane są w wielu formach. Bardzo popularne są biokominki narożne, znamionujące się tym, że ich obudowa zagina się w lewą lub prawą stronę, dzięki czemu można umieścić je na kolumnach oraz zagięciach ścian. Takie biokominki rogowe nadają się również do zabudowy – daje to imponujący efekt aranżacyjny. Atutem biokominków narożnych jest to, iż emitowane ciepło rozchodzi się jednocześnie w dwóch kierunkach, efektywniej dogrzewając pomieszczenie. Zapewne przed kupnem zaczniemy się zastanawiać, czy zdecydować się biokominek narożny z szybą czy bez? Szyba w przypadku biokominków ma głównie wartość estetyczną, warto jednakże pamiętać, że szkło hartowane jest dość drogim elementem i może wpłynąć na cenę biokominka. Poza tym osłona płomienia dłużej się ogrzewa, dlatego jeśli chcemy używać biokominka narożnego jako dodatkowe źródło ciepła, powinno się wybrać model bez szyby. Z kolei jeśli biokominek będzie zamontowany nisko, a mamy w domu małe dzieci, warto kupić model z szybą, która nie pozwoli pociesze sięgnąć do płomienia.