Filtry dokładne i absolutne – zastosowanie

Jeśli potrzebujesz filtrów hepa h13, koniecznie sprawdź marss.pl

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym względem nasz kraj jest na jednej z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie pojawiają się kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i dlatego też wciąż poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest wyjątkowo istotne (np. w szpitalnych salach OIOM).

Filtry F7 i F9 – skutecznie eliminują pyły oraz pyłki roślin

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w biurowcach, budynkach mieszkalnych lub urzędach wspaniale spełnią swoje zadanie filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z wyłapywaniem pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem także większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, pyłki roślin czy włosy. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę charakteryzującą się ogromną wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgotności, temperatury) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, że filtry te posiadają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w wielu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a trwała konstrukcja, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wodę, co pozwala na sprawną pracę w wymagającym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu instalowane są wszędzie tam, gdzie muszą być zachowane wyśrubowane standardy sterylności powietrza, np. na liniach produkcyjnych przemysłu farmaceutycznej.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Dane:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46