Jak działa grzejnik na podczerwień?

Grzejnik na podczerwień to alternatywa dla ogrzewania budynków olejem opałowym. Pozwala on na osiągnięcie sporych oszczędności, znakomicie sprawdza się w polskim klimacie i ogrzewa nieruchomości bez strat ciepła. Zobaczmy więc dlaczego grzejnik na podczerwień już niedługo może zastąpić standardowe piece centralnego ogrzewania.

Grzejnik na podczerwień – bardzo ekologiczne

Grzejniki na podczerwień stworzone są z nowoczesnego włókna węglowego, które pozwala uzyskać optymalne ogrzanie pomieszczeń. W przeciwieństwie do standardowych pieców centralnego ogrzewania, tutaj ciepło rozprzestrzenia się jednostajnie. Taka sama temperatura jest odczuwalna tak przy suficie, jak i w niższych warstwach pomieszczenia. Grzejnik na podczerwień stosuje się na rozmaite powierzchnie – do ścian działowych, sufitów. Używa się go zarówno w budynkach suchych oraz narażonych na działanie wody. Płyty są elastyczne oraz niezwykle dyskretne – możemy je zamaskować poprzez szpachlowanie lub rozmaite okładziny.

Grzejnik na podczerwień – zmniejsza ryzyko alergii

Ciepłe powietrze wytworzone przez grzejnik na podczerwień akumuluje się w budynku, znika też nadmierna wilgoć. Dzięki temu redukuje się wydatki na ogrzewanie. Wyprodukowane powietrze jest też bezpieczne – wykazano, że znakomicie wpływa na organizm człowieka i redukuje niebezpieczeństwo wystąpienia chorób układu oddechowego, które wywołują zwykłe metody ogrzewania. Grzejniki na podczerwień eliminują zjawisko cyrkulacji, dzięki czemu ciepło w budynku jest bezpieczne i nie rozprzestrzenia szkodliwych substancji. Panele infrared zapewniają 2 rodzaje ciepła: pozyskiwane wprost z płyt oraz emitowane przez ogrzane przedmioty. To wszystko powoduje, iż grzejniki na podczerwień stają się doskonałą alternatywą dla standardowych metod ogrzewania pomieszczeń.