Jak kupować promienniki ogrodowe?

Jest piękny wieczór. Najlepszy moment, żeby zaprosić znajomych i wspólnie posiedzieć na tarasie. Przyjęcie okazuje się naprawdę udane, ale pewien detal psuje wam samopoczucie – w jednym momencie robi się po prostu chłodno. Takie problemy znamy z pewnością wszyscy – stały się one niestety integralnym elementem imprez w plenerze i zdarzają się zarówno wiosną, jak i w wakacje. Przed zimnem można chronić się rozmaitymi sposobami – między innymi rozpalając ognisko czy korzystając z derek. Takie pomysły okazują się jednak niezbyt wygodne, a czasem również niedostępne. Z tego względu miłośnicy ogrodowych spotkań dobrze postąpią kupując promiennik, który zagwarantuje ciepło nawet w zimne wieczory.

Promienniki na imprezę w plenerze

Promienniki zewnętrzne różnią się od tych, które stosowane są we wnętrzach. Ich forma umożliwia bardziej efektywne skierowanie ciepła, przez co trafia tam, gdzie chcemy. W przeciwieństwie do wielu promienników wewnętrznych, wersje zewnętrzne są wolno stojące oraz mobilne, przez co można ustawić je w dowolnym punkcie. Wiele modeli, jakie znajdziemy w sklepach, cechuje się również niebanalnym designem, a to powoduje, że świetnie wkomponują się w wygląd naszego tarasu i będą jego świetną ozdobą. Umożliwia to różnorodność dostępnych obecnie promienników, wśród których wersje dla siebie znajdą nawet najbardziej wymagający kupujący.

Promienniki – zasilanie

W handlu dostępne są przede wszystkim dwa typy promienników. Pierwszy rodzaj to promienniki elektryczne, które, jak łatwo się domyślić, mogą działać wyłącznie w pobliżu kontaktów. Dużo bardziej przenośne są zaś promienniki gazowe, bo w nich pojemnik z gazem jest montowany w obudowie – możemy korzystać z nich właściwie w dowolnym miejscu. Dobrze też zaznaczyć, iż tego rodzaju promienniki nie powodują najmniejszego ryzyka – jeżeli, oczywiście, używamy ich zgodnie z instrukcją.