Kurtyna powietrzna

Podczas upałów prawdziwym problemem może stać się przedostawanie się ciepła z zewnątrz do klimatyzowanych pomieszczeń. Istnieją na szczęście pewne metody, sprawiające, że łatwo będziemy mogli zapobiec zmianom ciepłoty. Jak? Przydatne będą kurtyny powietrzne.

Kurtyny powietrzne – zasady działania

Funkcją kurtyn powietrznych jest tworzenie ściany, której nie przeniknie powietrze spoza obiektu. Kurtyny powietrzne produkowane są dwóch wersjach – pierwsze zakładane są nad futryną, drugie zaś z wzdłuż ościeżnicy. Ich użycie pozwala ograniczyć wydatki przeznaczane na ogrzanie pomieszczeń – w wielu przypadkach oszczędności mogą osiągnąć wysokość trzydziestu procent.

W jakich obiektach postawić na kurtyny powietrzne?

Najpopularniejszym przykładem użycia kurtyn powietrznych są biura i urzędy. Niekiedy stosuje się je także w sklepach i zakładach przemysłowych. Mniej często używa się ich zaś w prywatnych mieszkaniach – ich użycie ma sens tylko tam, gdzie drzwi są często otwierane.

Ciepłe i zimne kurtyny powietrzne

Należy napisać, że kurtyny powietrzne nie muszą być stosowane wyłącznie latem – istnieją również kurtyny, które sprawdzą się także podczas chłodów. Zimowe modele zapobiegają zmniejszeniu temperatury w pomieszczeniu, co sprawia, że idealnie nadają się do wykorzystania w magazynach.