Rekuperatory

Tradycyjna wentylacja pozwala co prawda uniknięcia powstawania grzybów czy wodzie w mieszkaniu, ale wykazuje poza tym wady. Największą z nich jest niezbyt wysoka temperatura wtłaczanego do środka powietrza, co objawia się wyższymi kosztami ogrzewania. Do dyspozycji mamy jednak skuteczną metodę na zażegnanie opisywanego kłopotu – rekuperacja. Na czym ona polega? Co nam daje?
Na czym opiera się rekuperacja?
Rekuperator pobiera z dworu świeże powietrze i wtłacza je do domu. Aby zaś uniknąć obniżenia temperatury, medium zostaje ocieplone za pomocą powietrza wydmuchiwanego z wewnątrz – przez to, rekuperacja nie pobiera prądu, zaś cały proces jest bezdźwięczny oraz nieuciążliwy dla lokatorów.
Czemu powinieneś zdecydować się na rekuperację?
Rekuperacja, podobnie jak zwykła wentylacja, daje możliwość ograniczyć poziom wilgoci w powietrzu i przez to utrudnić rozwój niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia mikroorganizmów. Dzięki montażowi rekuperatora, w każdym domu zginą grzyby, co okazuje się niezwykle ważne dla osób ze schorzeniami układu odpornościowego. Rekuperacja, gwarantując wymianę powietrza, nie zmniejsza ciepłoty, dzięki czemu minimalizuje ryzyko przeziębień w sezonie zimowym.
Rekuperacja w twoim mieszkaniu
Rekuperatory zakłada się w tak dobranych lokalizacja, by były w stanie doprowadzić powietrze do wszystkich wnętrz. Nie zapominajmy, że do ich funkcjonowania potrzebne będzie również założenie rur wentylacyjnych – na kupno rekuperatora najlepiej zatem postawić w czasie dużego remontu.