Sklep internetowy z centralami wentylacyjnymi

Centrala wentylacyjna to serce wszystkich tego typu systemów. Ich wielkość jest uzależniona od funkcji – od kompaktowych urządzeń aż do kilkumetrowych sprzętów – te drugie obsługują wielometrowe budynki, ale ich funkcje za każdym razem są takie same.

Działanie centrali wentylacyjnej

Centrala wentylacyjna służy do obróbki powietrza, które potem będzie wpuszczone do klimatyzowanego obiektu. W jej środku powietrze jest studzone, zraszane, osuszane oraz podgrzewane – w zależności od potrzeb użytkowników instalacji.

Co może centrala wentylacyjna?

Zimą centrala wentylacyjna zazwyczaj ociepla powietrze czerpane z dworu – w ten sposób, by ciepłota wewnątrz obiektu wynosiła około 25*C. Podczas upałów zaś pożądane okazuje się ochładzanie powietrza o kilka stopni.

Zmniejszanie zawartości wody w centrali wentylacyjnej

Zmniejszenie zawartości wilgoci w medium może przebiegać na dwa sposoby – za pomocą skraplania oraz wiązania wody w w wymiennikach z absorbującego materiału, wilgoć zaś jest następnie wydalana na zewnątrz systemu.

Centrala wentylacyjna nawilża powietrze

Medium jest nawilżane z użyciem pary lub wilgotnych wkładów. W czasie takiego procesu w medium czasem pojawiają się drobnoustroje – z tego powodu przed wprowadzeniem do pomieszczenia musi być oczyszczone lampami UV.