Sklep internetowy z wentylatorami dachowymi

Są najbardziej efektywnym sposobem na dostarczenie czystego powietrza – nic zatem dziwnego, że każdego roku są coraz częściej montowane. Wentylatory dachowe nie kosztują za dużo, a ich efektywność umożliwia używanie ich w najróżniejszych pomieszczeniach. Co powinniśmy wiedzieć o wentylatorach tego typu?

Nieskomplikowany montaż wentylatorów dachowych

Wybierając montaż urządzenia tego typu, nie musisz budować technicznych pomieszczeń. Niepotrzebne okazują się też rury instalacyjne, gdyż powietrze wprowadza się do wewnątrz przez otwory w dachu od razu do wentylowanego pokoju.

Naprawa wentylatorów dachowych

Konserwacja takich urządzeń okazuje się tak samo łatwa, jak ich założenie. Wentylatory dachowe konserwuje się na dachu, co dla ludzi przebywających w wietrzonym za ich pomocą pomieszczeniu nie jest najmniejszym problemem. Konserwacja takich urządzeń wiąże się również z koniecznością ich demontażu – wystarczy otworzyć odpowiednią pokrywę.

Wentylatory dachowe, a instalacje hybrydowe

Wentylatory dachowe mogą być używane także razem z tradycyjną wentylacją. Takie wyjście umożliwia zminimalizowanie ceny ich eksploatacji, a w niektórych sytuacjach też polepszenie wydajności.

Wentylatory dachowe – jakie są dostępne?

Najczęściej spotykanymi typami urządzeń takiego typu są osiowe, promieniowe i bębnowe. Różne są też surowce, z jakich wytwarza się te wentylatory – od plastiku, przez blachę glinową, aż po mosiądz albo stal konstrukcyjną.

Specjalne wentylatory dachowe

Istnieją także wentylatory dachowe stworzone do pracy w ekstremalnych warunkach – między innymi urządzenia zapobiegające pożarom.