Zamontuj ogrzewanie płaszczyznowe

Ogrzewanie płaszczyznowe tak naprawdę nie jest innowacyjnym wynalazkiem, ponieważ jego prototypy tworzono już w starożytności. Obecnie ten model ogrzewania ma wielu zwolenników, głównie dzięki wspaniałym rezultatom – można osiągnąć jednolity poziom temperatury oraz wzorową efektywność na niestandardowym metrażu. Na jakiej zasadzie działa ogrzewanie płaszczyznowe i kiedy opłaca się na nie zdecydować?

Ogrzewanie płaszczyznowe – innowacyjny system grzewczy

Ogrzewanie płaszczyznowe to układ grzejny, który nie używa zwykłych grzejników, tylko specjalne płyty i kable ukryte w ścianach, podłodze i suficie. Koncepcja ta sprawia, że nieruchomości są ogrzewane bardzo równomiernie. Ogrzewanie płaszczyznowe ma wiele plusów, które deklasują tradycyjne piece centralnego ogrzewania. Jest stworzone dla alergików, ponieważ nie unosi w górę szkodliwych substancji. Ogrzewanie płaszczyznowe jest też świetnym patentem dla osób ceniących sobie estetyczną aranżację pomieszczeń – przewody są niezauważalne, gdyż można je umieścić z tyłu płyty. Do tego może zagwarantować przyjemną temperaturę nawet w lokalach o niestandardowej powierzchni – płyty możemy przecież ciąć pod wymiar (z wyłączeniem elementów zawierających mechanizm grzewczy) i łączyć szeregowo.

Ogrzewanie płaszczyznowe – dla osób, które chcą zaoszczędzić na kosztach ogrzewania

W jakiej sytuacji warto zainstalować ogrzewanie płaszczyznowe? To technologia przede wszystkim dla nieruchomości ogrzewanych przez innowacyjne kotły kondensacyjne. Stosowane jest również w domach o niskim stopniu przepuszczalności cieplnej. Zatroszczmy się też o dzieci, które chorują na dolegliwości układu oddechowego. Tego typu rozwiązanie na pewno zredukuje schorzenia związane z alergią na roztocza. Ogrzewanie płaszczyznowe sprawdzi się także w wyjątkowo estetycznych lokalach, w których grzejniki mogą zaburzać wystrój. System może być zainstalowany przy pomocy płyt GK, co powoduje, że montaż jest błyskawiczny i nie sprawi problemów.