Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

biżuteria z turkusem

Turkus to jeden z najcenniejszych minerałów dostępnych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, iż często sięgają po niego jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części klientów synonimem luksusu. Wykonywane są z niego pierścionki, wisiorki oraz klipsy, które świetnie komponują się z eleganckimi strojami. Na kolor turkusu w największej mierze rzutuje miejsce jego wydobycia – na przykład turkusy importowane z Iranu są błękitne, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Dobrze nadmienić, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na wyjątkowe walory estetyczne. W opinii niektórych okazuje się bowiem talizmanem, który zabezpiecza noszącego przed pechem. Niewątpliwie w dużym stopniu z tego bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być zakładana nie tylko przez klientów, dla których ważne są tego typu sprawy – zwyczajnie świetnie wygląda.

Czego unikać nosząc biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc powinniśmy o nią właściwie zadbać. W szczególności należy zdejmować ją za każdym razem, gdy pracujemy – łatwo wtedy o uszkodzenia. Warto też zdejmować ją przed kąpielą, bowiem żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyłożonym miękką tkaniną – ustrzeżemy się tak zarysowań.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]