Charakterystyka koczyków wiszących

Więcej informacji o kolczykach wiszących

Kolczyki to jeden z najpopularniejszych typów biżuterii. Noszą je nie tylko kobiety – wzrastającym od jakiegoś czasu popytem cieszą się również pośród mężczyzn, przede wszystkim tych lubiących styl alternatywny. Nie sposób aczkolwiek negować, że kategoryczna większość tego rodzaju biżuterii produkowana jest z myślą o kobietach. Niezwykle olśniewające są szczególnie kolczyki wiszące. Bardziej rzucają się w oczy, a tym samym w większym stopniu wpływają na to, jak inni odbierają daną stylizację. To z tego powodu są wyjątkowo popularne pośród pań w szeroki spektrum wieku i ubierających się w wielorakich stylach. Wielka różnorodność wiszących kolczyków ułatwia dobranie ich w gruncie rzeczy do dowolnej kreacji. Jak zatem wybrać kolczyki wiszące pasujące do danej okazji? Na które ich aspekty winniśmy zwracać szczególną uwagę?

Wiszące kolczyki – mogą mieć wpływ na wygląd twarzy

Długość kolczyków oraz ich kształt to atrybuty w głównej mierze wpływają na to, jak optycznie będzie postrzegana twarz, dlatego powinno się zwrócić na nie uwagę przy wyborze kolczyków wiszących. Krótsze wiszące kolczyki powodują, iż twarz zdaje się być bardziej okrągła, natomiast te dłuższe (w sprzedaży znajdziemy takie o długości nawet 7-8 cm) wyciągają ją. Tu ogromne znacznie ma także kształt kolczyków. Podłużne przyczyniają się do wysmuklenia owalu, zaś te bardziej sferyczne – wręcz odwrotnie. W sklepach znajdziemy także kolczyki neutralne, które nie wpływają zbytnio na postrzeganie kształtu naszego oblicza – w tym miejscu bezapelacyjnie należy napomknąć przykładowo o kolczykach w kształcie kropli.

Wiszące kolczyki – do jakich stylizacji je założyć?

Poszukując wiszących kolczyków prawidłowo dostosowanych do konkretnego ubioru należy pamiętać, iż są one nadzwyczaj rzucającym się w oczy elementem. W sąsiedztwie innych odznaczających się kosztowności mogą więc wywołać odczucie pretensjonalności. Toteż zaleca się unikać noszenia ich do grubych bransoletek, zegarków lub naszyjników. Wiszące kolczyki będą natomiast prezentowały się doskonale, jeśli w kreacji będą najsilniejszym akcentem – w rzeczy samej pod warunkiem, że prawidłowo dopasujemy je do fryzury, butów i ubrania.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]