Kolczyki z ametystami

Ametysty

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w USA, Paragwaju, Urugwaju i Indiach. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. w XXI wieku, znajdziesz go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.