Kolczyki z kamieniami syntetycznymi i naturalnymi

kolczyki z kamieniami »

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez minerałów naturalnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie bransoletki lub pierścionki. Minerały są w stanie zupełnie odmienić wygląd ozdób – inny styl mają bowiem kolczyki z kryształami, odmienny z kolei te wysadzane turkusem. Jakie naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się największą popularnością? Które kamienie wykorzystywane przez jubilerów są naturalne, a które są syntetycznymi produktami? To potrafi zadziwić – przede wszystkim czytelników, którzy nie mają wiedzy o złotnictwie.

Cyrkonie i kolczyki z kamieniami

Warto nadmienić, że duża część surowców stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich najpierw należy wymienić cyrkonie, które produkowane są z wapnia i cyrkonu, a rozmaite barwy zawdzięczają takimi dodatkom, jak chrom lub kobalt. Oprócz nich, kamieniami syntetycznymi są również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Jubilerzy o wiele częściej stosują oczywiście kamienie naturalne. Najczęstsze to z całą pewnością topazy, mogące przybierać odcienie od błękitnych do różowych oraz nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są także z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie prawdziwych kamieni zazwyczaj podnosi koszty zakupu takich kolczyków. Dobrze jednak pamiętać, że są to dzieła znacznie bardziej oryginalne, niż te zdobione sztucznymi kamieniami.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]