Kolczyki

kolczyki srebrne, kolczyki srebrne serduszka, srebrne kolczyki

Kolczyki srebrne są najbardziej popularnym, a także najczęściej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Swoją popularność prawdopodobnie zawdzięczają dużej różnorodności wzorów, materiałów i sposobów noszenia. Kolczyki były noszone od zawsze i trudno sobie bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najbardziej popularne są zapewne kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Z jakiego srebra tworzy się kolczyki

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro próby 925 wypolerowane na wysoki połysk o charakterystycznej jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest także srebro rodowane pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii odcień białego złota i dodatkowo chroni metal przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest srebro szczotkowane o intrygującej matowej powierzchni i oksydowane srebro w kolorze grafitowym.

Rodzaje zapięć

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od indywidualnych upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Mnogość rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]