Lampworki – co to jest?

Sprawdź, gdzie kupić lampworki

Z pozoru przywodzą na myśl kolorowe słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj koralików produkowanych ze stopionego szkła. Najpierw były robione samodzielnie – surowiec rozgrzewano z użyciem zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też nazwa lampworki. Obecnie także można wykonać je samodzielnie, lecz bardziej trafionym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy na to postawić? Do jakich strojów najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem płomienia topnieje, zaś to umożliwia nadanie mu wybranych kształtów. Tasiemki stopionego materiału nawijane są na drut, przez co każdy paciorek ma dziurkę dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do wyrobu broszek czy wisiorków.

Lampworki – do czego nosić?

Barwne lampworki świetnie pasują do zwykłych strojów. Najlepiej komponują się z t-shirtami z oryginalnymi nadrukami, kolorowymi bluzami i coraz częściej noszonymi trampkami. Nie znaczy to oczywiście, iż będą ciekawie wyglądały wyłącznie przy takich ubraniach – to tylko kwestia wyobraźni.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]