Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz biżuterię z cyrkoniami

W jubilerstwie masowo używane są niemal wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Stanowią one olśniewający dodatek, a automatycznie są jednym z podstawowych aspektów wpływających na wartość obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono klientów mogących pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty w swoim zbiorze. Istnieją oczywiście także alternatywne sposoby dla oszczędnych osób.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w przyrodzie są produkowane całkowicie sztucznie. Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i podobnych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia jest bezbarwna, ale wersje składające się z innych minerałów mogą posiadać wszystkie barwy, czy też nawet zmieniać je pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre zadomowiły się jako ozdoby w jubilerstwie, choć nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Stosuje się je przykładowo w medycynie (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), do sprawdzania pH w wysokich temperaturach albo też przemyśle. Dawniej, dzięki swoim właściwościom używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas najbardziej popularna postać cyrkonii, czyli biżuteria, kupić ją można na przykład przez internet.