Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Jeśli chcesz nabyć mistyczny topaz, zobacz tutaj

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od lat szczycącego się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć na pierwszy rzut oka nietrudno pomylić się, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca oraz pokrywany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od kruszcu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że kamień ma fioletowy odcień, niebieski z kolei jest wynikiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze skutki przynosi stosowanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Dalekim Wschodzie.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często używają go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się także w pracy. Nie bez znaczenia jest także różnorodność barw, dzięki której łatwiej możemy dobrać biżuterię do swojego stroju.