Rodzaje zapięć w kolczykach

www.bizutik.pl/kolczyki

Wybierając kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, kształt czy surowiec, z którego są wytworzone,, ale również na zapięcie. Oto zwięzła lista najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie daje wysoki komfort noszenia i często jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Minusem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla osób, które nie postanowiły nie przebijać uszu. Aktualnie dość sporadycznie używane.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu latem, gdy nie nosi się czapek, szalików czy odzieży z dużym kołnierzem.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednak łatwiejszy w zapinaniu, za sprawą odchylanej tylnej “klapce”. Częstokroć stosuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w małych, przeważnie złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki używane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku niewielkich kulek oraz cyrkonii.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]