Wisiorki srebrne – duży wybór

więcej o wisiorkach srebrnych

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje i cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest bardzo czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii są zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie sprzątania koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej reaguje również na styczność z wodą oraz wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę lub się odkształci. Przed włożeniem do kuferka paru przedmiotów, powinniśmy przed tym owinąć je delikatną ścierką lub wrzucić do plastikowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze i specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych szmatek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.