CSR i inne raporty danych pozafinansowych

Znajdź fachowców, którzy wykonają raport danych pozafinansowych

Raporty danych pozafinansowych są coraz chętniej publikowane przez najróżniejsze firmy. Na ich opracowanie najchętniej stawiają wiodące korporacje – państwowe koncerny czy światowe firmy, jednak docenia się je też w trochę mniejszych spółkach. Najczęściej spotykanym typem raportu danych pozafinansowych okazuje się CSR, czyli raport odpowiedzialności społecznej. Z informacji, jakie są w nim zawarte można dowiedzieć się przykładowo jak rozkładają się proporcje kobiet i mężczyzn na kluczowych stanowiskach decyzyjnych, jak istotna jest dla firmy ekologia i w jakie akcje społeczne lokuje środki. Czemu zatem warto opracować raport danych pozafinansowych? O czym wiedzieć przy jego wydaniu, by dał oczekiwane rezultaty?

Czemu warto przygotować raport danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych warto postawić zwłaszcza z uwagi na postrzeganie korporacji. Publikując raport CSR kreujemy wizerunek marki odpowiedzialnej, co ma wpływ tak na zwiększenie liczby kontrahentów, jak i brak kłopotów z przyznaniem ewentualnych kredytów. Raport danych pozafinansowych poza tym pozwala na stworzenie więzi z miejscowymi społecznościami i samorządami, a to jest niezwykle ważne dla każdej marki – zarówno lokalnych przedsiębiorstw, jak i międzynarodowych kompanii.

Publikacja raportu danych pozafinansowych

Stworzenie raportu danych pozafinansowych da spodziewane skutki jedynie wtedy, kiedy jego wyniki opublikujemy w atrakcyjnej dla klientów formie. Z tego względu po przygotowaniu danych, dobrze zlecić złożenie raportu sprawdzonej agencji graficznej. Przez to ewentualni kontrahenci szybko znajdą wszystkie informacje, co w dużym stopniu wpływa na ich opinie o marce. Pamiętajmy również, że raport danych pozafinansowych jest częścią strategii formowania wizerunku marki – powinien więc nawiązywać do wydawanych przez nią materiałów reklamowych.

Dane:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]