Druk banerów – zostaw to fachowcom

Banery są stawiane wśród najbardziej wytrzymałych form reklamy zewnętrznej. Zwykłe plakaty nie sprawdzają się w kontakcie z wodą – papier, z jakiego są zrobione, szybko bowiem nasiąka, zaś farba się rozmazuje. Banery reklamowe takich minusów nie mają, gdyż do ich zrobienia służą wytrzymałe na wodę materiały, na przykład polichlorek winylu. Nic zatem dziwnego, że są one często wykorzystywane przez rozmaite marki – zarówno te największe, jak i funkcjonujące tylko na rynku regionalnym. Jak więc wygląda druk banerów reklamowych? Komu go powierzyć?

Technologie druku banerów

Solidność banerów promocyjnych okazuje się w największym stopniu wynikiem zastosowania odpowiednich technik produkcji. Najczęściej stosowany bywa druk solwentowy, bo jego zaletą jest wytrzymałość na działanie warunków atmosferycznych. Odporność na działanie promieni słonecznych zapewnia też technika utwardzania tuszu z wykorzystaniem promieni ultrafioletowych. Duże znaczenie ma także surowiec, na którym będzie naniesiony projekt – koniecznie musi być wytrzymały na wilgoć oraz pęknięcia. Z tego powodu wykorzystywane są na przykład różne rodzaje PCV oraz specjalne siatki.

Druk banerów – jakiej firmie powierzyć?

Jak nietrudno się domyślić, druk banerów wymaga zastosowania odpowiednich materiałów oraz dostosowanego do tego wyposażenia. Powinniśmy zatem powierzyć go sprawdzonej drukarni – jedynie tak będziemy mieli pewność, iż zamówione banery będą przygotowane starannie i nie zniszczą się w ekstremalnych sytuacjach. W drukarniach oferujących druk banerów nierzadko możemy także zlecić ich projektowanie.