Kreator stron internetowych – kiedy warto stosować?

Wykonanie strony www może być przyczyną dużych trudności. To z tego względu większość z nas postanawia powierzyć je specjaliście. Znalezienie dobrego programisty gwarantuje wprawdzie to, że witryna będzie ciekawa i funkcjonalna, ale dla organizacji z ograniczonym funduszem będzie zbyt wysokim wydatkiem. W takich przypadkach szczęśliwie mamy szansę skorzystać z kreatora stron internetowych – programu, dzięki któremu łatwo stworzymy dobrą stronę dopasowaną do oczekiwań dzisiejszych użytkowników.

Kreator stron internetowych – jak wybrać?

Aktualnie znajdziemy dwa rodzaje kreatorów stron internetowych – w postaci aplikacji do zainstalowania i tych uruchamianych online. Te pierwsze funkcjonują od dawna i pozwalają na stworzenie dokumentów hipertekstowych, które następnie należy samodzielnie opublikować w internecie. Kreatory stron online zaś zasadą działania przypominają programy stacjonarne, ale nie musimy ściągać ich na dysk, gdyż wszelkie prace realizuje się na nich wyłącznie online. Jakie kreatory będą zatem odpowiednim wyjściem?

Przeglądarkowy kreator stron internetowych

Warto używać przede wszystkim tych drugich – są bowiem znacznie prostsze w eksploatacji, a oprócz tego mają wiele dodatkowych funkcji. Powinniśmy napisać także o tym, że korzystając z takich aplikacji otrzymujemy możliwość wykorzystania bezpłatnego miejsca na serwerze, a to robi stworzoną tak stronę w stu procentach darmową. Kreator stron internetowych dostępny online oferuje zwykle też pokaźne zbiory grafik, które spowodują, że nasza strona będzie bardziej atrakcyjna.