Substraty do wysadzania roślin, czyli podłoża ogrodnicze

Projektowanie ogrodów wymaga stosowania odpowiednich podłoży, które pozwolą wyhodować bujną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i jakie rośliny można na nich hodować?

Podłoża ogrodnicze – specjalistyczne produkty do Twojego ogrodu

Zastosowanie dobrego podłoża ogrodniczego pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego szalenie istotny jest wybór najlepszych składników. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie pojawiła się imponująca roślinność, która wytrzyma negatywne warunki zewnętrzne? W sklepach znajdziemy różne rodzaje podłoży ogrodniczych, które gwarantują znakomite efekty. Niektóre gatunki roślin potrzebują specyficznych warunków – wtedy zalecane jest stworzenie im mikroklimatu zbliżonego do naturalnego. W skład mieszanek dostępnych na rynku wchodzą np. kora, keramzyt, ziemia darniowa, minerały sztuczne. Ziemie odróżniają się od siebie zawartością składników mineralnych, właściwościami chemicznymi i skalą zasadowości.

Podłoża ogrodnicze – wykorzystaj potencjał zielonego dachu

Ogród na dachu od zawsze był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz szalenie popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz wyhodować tam imponujące gatunki traw i ziół, musisz dopasować specjalistyczny substrat. W sklepach znajdziesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. do wysiewu traw. Na substracie intensywnym można wysiewać także krzewy. Wymaga on wyjątkowej pielęgnacji i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są stworzone do hodowania sucholubnych roślin, takich jak macierzanki, rozchodniki i trawy ozdobne. Chcesz uprawiać rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo skośnych dachach.