Prawdopodobnie każdy, kto posiada własny dom zaraz po dokonaniu wykończenia zaczyna myśleć o założeniu ogrodu. Nieodzownym składnikiem każdego podwórka jest trawnik. Można go założyć wieloma sposobami, jednym z nich jest siew. Trawniki z siewów są bardzo cenione i powszechnie stosowane.

Kiedy zakładać trawniki z siewów?

Trawniki z siewów są pięknym otoczeniem dla domu, mają jednak duże wymagania i konieczne jest, aby poświęcić im wystarczającą ilość uwagi w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu. Specjalnie wybrane nasiona powinno się siać w maju albo we wrześniu. Po wybraniu odpowiedniego zestawu nasion należy przygotować glebę. Następnym etapem pracy nad trawnikiem jest precyzyjne wałowanie, czyli dociśnięcie nasion do podłoża oraz regularne ich podlewanie. Każdy, kto próbował zakładać trawniki z siewów wie, że jest to wymagające zajęcie. Rezultat jednak w zupełności to wynagradza.

Korzyści i zagrożenia trawników z siewów

Często klienci firm zajmujących się ogrodnictwem nękani są wątpliwościami, czy tworzenie trawników z siewów to dobry pomysł. Metoda siewu jest czasochłonna i wymaga dużo pracy. Czy efekty są tego warte? Zdecydowanie tak! Trawnik założony tym sposobem rośnie dłużej, ale w zamian za to inaczej niż inne rodzaje trawników może być w stu procentach dobrany do potrzeb klienta. Da się założyć go samodzielnie, dobierając różnorodne typy trawy do określonych przestrzeni. Co więcej, zakładanie trawników z siewów jest bardzo tanie i opłacalne.