Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Co powinieneś wiedzieć o Dolomity trekking?

Pasjonaci czynnego spędzania wolnego czasu zapewne poznali już niemal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju, które wyznaczone są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Zdecydowanie są one porywające, jednak osoby, które często uprawiają ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną przeżyć znowu ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym sobie terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w polskich górach, gdy można podziwiać porywający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne poszarpanych grani, turni oraz baszt skalnych

Dolomity, czyli masyw górski leżący w całości w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się znaczną ilością baszt skalnych, stromych turni oraz poszarpanych grani, które w ciągu dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najpiękniejszych pasm górskich naszego kontynentu (o ile nie na świecie!), nie dziwi więc, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występują nadzwyczaj spadziste stoki, wysokie pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wytyczono w nich także niemało łatwych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz również w aktywny sposób zimę

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu niewątpliwie zachwyci przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych, które zostały wyposażone w liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego rodzaju jest tak ułożony, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, jak również procedur poruszania się po takiej trasie. Bardziej zaznajomieni z górami i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu osób bardzo forsowna, ale jej uczestnicy na pewno nie zapomną o niej przez całe życie. W Dolomitach można spędzić również interesująco zimowe miesiące, chodząc po mniej spadzistych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. wierzchołkiem Averau oraz szczytami grupy Tre Cime.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]